Fotoplakát a Velkoformátová fotografie

Chcete si svou oblíbenou fotografii prostě jen nalepit na zeď nebo sami vložit do rámečku? Nechte si ji vytisknout na vysoce kvalitní fotopapír ve kvalitě podobné klasické fotografii. Máte na výběr z několika druhů papírů. Všechny jsou potištěné na stejné 12ti barevné fototiskárně, kvalita tisku je pak ovlivněna hlavně použitým papírem. Naše technologie umožňuje tisk do šíře 110 cm. Délka pak může být libovolná.

 

FOTOPLAKÁT

Pro tisk je použitý matný značkový papír plošné hmotnosti 200 g/m2. Pro fotografický inkoustový tisk pigmentovými barvami se plakátový papír nevyrábí v lesklé úpravě. Někteří možná namítnou, že plakáty hudebních skupin v časopisech jsou přeci lesklé, ale tyto plakáty se vyrábí jinou tiskovou technologií (kotoučovým ofsetem), pro kterou se lesklý papír speciálně vyrábí a má výrazně jiné složení.

Plakátový papír je dostačující, pokud nejsou na fotografii příliš pestré barvy nebo pokud není příliš tmavá. Pokud je požadován lesk, výrazné barvy či prokleslené detaily ve tmavých částech fotky, pak se musí pro tisk zvolit fotopapír.

Plakátové papíry se vyrábí již od plošné hmotnosti 80g/m2. Takto slabé papíry jsou vhodné pro tisk čárové grafiky jako jsou plány a výkresy staveb nebo plakáty s texty lákajícími na nějakou událost.

Naši standardní nabídku čítající 39 formátů fotoplakátů s jejich ceny naleznete na stránce foto plakát.

 

TISK VELKOFORMÁTOVÝCH FOTOGRAFIÍ NA FOTOPAPÍR

Neexistuje vhodnější materiál pro tisk fotografií než-li fotopapír. Vždyť se také používá desítky let. Povrch může mít matnou, lesklou či pololesklou úpravu nebo i jiné speciální úpravy jako perleťovou či metalickou. Povrchová vrstva fotopapíru zajišťuje okamžité zaschnutí inkoustu a nízké zapíjení barvy do papíru. Díky tomu, že většina barvy zůstane na povrchu, má tisk nejvyšší možnou kvalitu a syté barvy. U levných fotopapírů nebo neoriginálních barev však hrozí kromě jiných problémů snadné poškrábání tisku.

Používáme pouze značkové fotopapíry a originální inkousty, které zajistí maximální kvalitu tisku, věrné barvy a vysokou odolnost tisku.

Lesklý fotopapír umožňuje nejkvalitnější tisk a dosáhne se na něm nejsytějších barev. Nevýhodou je, že jsou na něm více vidět otisky prstů a z úhlu od povrchu vznikají odlesky. To může vadit, pokud se fotografie vystavuje nebo se z ní vytvoří fotoobraz na desce bez laminace.

Kvalitní pololesklý (saténový) fotopapír má kvalitu tisku a sytost barev téměř jako lesklý fotopapír. Nejsou však na něm vidět otisky prstů a také obvykle více odolá případnému odření. Pokud se fotka vystaví nebo se z ní zhotoví fotoobraz na desce, tak vznikají jen malé nebo žádné odlesky. Pokud je použit vysoce kvalitní fotopapír, tak není nutná ani ochrana laminací. Příklad takto námi vyrobených fotoobrazů zde brzy přidáme.